Text

Om du har frågor till kommuner och de skolhuvudmän som är anslutna till vår arbetsintegrerade grundlärarprogram, inriktning förskoleklass och årskurs 1-3 kan du ta del av kontaktuppgifter här.


Kontaktpersoner hos kommuner

Om du har frågor till kommuner och de skolhuvudmän som är anslutna till vår arbetsintegrerade grundlärarprogram, inriktning förskoleklass och årskurs 1-3 kan du ta del av kontaktuppgifter här.

Eskilstuna

Ewa Kälvehed, pedagogisk utvecklare

016 -710 25 24, eva.kalvehed@eskilstuna.se

Fagersta

Kickie Svensson, skolchef

0223-446 04, kickie.svensson@fagersta.se

Flen

Kerstin Gelfgren, verksamhetschef grundskola

0157-43 02 26, kerstin.gelfgren@edu.flen.se


Gnesta

Bengt Greiff, planeringschef

0158- 27 52 62, bengt.greiff@gnesta.se


Hallstahammar

Anna Landehag, områdeschef

0220-24233, anna.landehag@hallstahammar.se


Katrineholm

Birgitta Dahlbeck, verksamhetschef

0150 - 572 71, birgitta.dahlbeck@katrineholm.se


Norberg

Ingrid Nord, skolchef

0223-291 70, ingrid.nord@norberg.se


Sala

JuneAnn Wincent, skolchef

0224-748001, juneann.wincent@sala.se


Strängnäs

Sara Svensson, utbildningssamordnare

0152 – 293 24, sara.svensson@strangnas.se


Surahammar

Katarina Djukic-Forsman, rektor

0220-39122, katarina.forsman@surahammar.se


Trosa

Mats Larsson, skolchef

0156-520 53
mats.larsson@trosa.se


Västerås

Sanny Norlin, HR

021-39 17 23, sanny.norlin@vasteras.se


Program

Grundlärarprogrammet förskoleklass och grundskola 1-3 - arbetsintegrerat

  • Högskolepoäng 240 HP
  • Omfattning 4 år (heltid)
  • Nivå Grundnivå
  • Plats Eskilstuna

Lärarutbildningar

Läs mer om alla våra förskollärar- och lärarutbildningar.

Läs mer