Kontakt

Är du nyfiken, har frågor, funderingar eller kanske synpunkter kring Samhällskontraktet - hör av dig!

Emma Mossberg processledare Samhällskontraktet

Emma Mossberg, processledare

Emma Mossberg har ett övergripande ansvar för att organisera och genomföra aktiviteter, att verkställa styrelsens beslut och samordna arbetet i de olika verksamhetsområdena.

Telefon: 021-10 13 96
emma.mossberg@mdh.se

Christine Gustafsson, MKHV

Christine Gustafsson, MKHV

Christine Gustafsson är delprocessledare för Mälardalens kompetenscentrum för hälsa och välfärd (MKHV).

Telefon:  016-15 34 69
christine.gustafsson@mdh.se

Cecilia Vestman, MKL

Cecilia Vestman, MKL

Cecilia Vestman är verksamhetsledare för Mälardalens kompetenscentrum för lärande (MKL).

Telefon: 016-15 51 08
cecilia.vestman@mdh.se

Magnus Hoppe, Hållbar samhällsutveckling

Magnus Hoppe, Hållbar samhällsutveckling

Magnus Hoppe är delprocessledare för samverkansområdet Hållbar samhällsutveckling (HSU).

Telefon: 021-10 73 85
magnus.hoppe@mdh.se

Jonas Welander, Framtidens arbetsliv

Jonas Welander, Framtidens arbetsliv

Jonas Welander är delprocessledare för samverkansområdet Framtidens arbetsliv.

Telefon: 021-10 13 09
jonas.welander@mdh.se

Elisabet Christoffersson, administration

Elisabet Christoffersson, administration

Elisabet Christoffersson är administratör och ansvarar bland annat för fakturahantering, diarieföring och konferensadministration.

Telefon: 021-10 13 83
elisabet.christoffersson@mdh.se

 

Pia Strand Runsten komunikatör

Pia Strand Runsten, kommunikation

Pia Strand Runsten är kommunikatör och driver kommunikationsarbetet inom Samhällskontraktet. Hon är även kontaktperson för pressfrågor.

Telefon: 021-10 13 13
pia.strand.runsten@mdh.se

Nyhetsbrev från Samhällskontraktet

Nyhetsbrev

Genom att prenumerera på nyhetsbrevet håller du dig uppdaterad kring vad som är på gång inom Samhällskontraktet. Vill du prenumerera? Anmäl dig till nyhetsbrevet här.

Läs det senaste nyhetsbrevet här: Nyhetsbrev juni 2018

Om styrelsen för Samhällskontraktet

Styrelsen

Styrelsen har i uppdrag att upprätta övergripande visioner och mål, förankra dessa i respektive organisation och se till att målen uppfylls. Styrelsen beslutar om prioriterade områden och sätter upp ramar för verksamhetsområdena.

Här är Samhällskontraktets styrelse